דיני צבא:

המשפט הצבאי הוא תחום ייחודי אשר לעוסקים בו נדרש ידע רחב בתחומי המשפט הפלילי ותחומי המשפט המנהלי.
עם זאת, יש לשים לב כי עקב ייחודיותו של התחום, ידע במשפט הפלילי והמנהלי הוא הכרחי אך אינו מספק ונדרשת התמחות ייחודית. עורך דין לענייני צבא יכיר את הדינים השונים החלים בכל אחד מהמקרים הייחודיים החלים בדין הצבאי.
העבירות במערכת המשפט הצבאי, כוללות עבירות צבאיות, לצד עבירות שאינן צבאיות. משפט צבאי כולל עבירות צבאיות כמו היעדר מן השירות, עריקה, אי שמירתו של רכוש שהוא נשק, הטלת מום, השתמטות מפעולה מסוימת, אלימות כלפי מפקד, אלימות כלפי חייל, גניבה מחייל, ועוד. לעבירות אלו ייחודיות משפטית ופסיקה ייחודית שיש להכיר לעומק המצריכות עורך דין צבאי בעל ניסיון רב בעיסוק בסוג עבירות אלה.

לצד העבירות הצבאיות נשפטים בבית הדין הצבאי גם על עבירות שאינן צבאיות כמו: עבירות סמים קלות וחמורות, אלימות, עבירות בנשק, הונאה, קבלת דבר במרמה, שוחד הריגה, גרם מוות ברשלנות ועוד.
למעשה בכל הנוגע לדין הנהוג במסגרת בית דין צבאי, גם בעבירות אלו, שנדונות גם בפני בתי משפט אזרחיים הפסיקה, הפרשנות, המדיניות ורמת הענישה שונות מהמערכת האזרחית ובפועל על עורך דין צבאי להכיר את כל ההבדלים בצורה מוחלטת.
הנדונים בפני בית הדין הצבאי לרוב הם חיילים נורמטיביים או קצינים אשר תרמו רבות. עורך הדין המופיע בפני בתי הדין הצבאיים צריך לתת את הדעת, בעת טענותיו ופעולותיו גם לשוני של האוכלוסיה הנדונה בפני בית הדין הצבאי ובית המשפט הפלילי האזרחי.
בקיאות במשפט הצבאי דורשת גם הכרות עם התפקידים השונים במערכת הצבאית, שהיא נפרדת מהאזרחית והכרות עם המנהל הצבאי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s